kalıp silikonu kalıp silikonu

Turkuaz TP 900 F-P Orto/NEO Jelkot

turkuaz performans jelkotu

Turkuaz jelkot, ortoftalik/özel glikol esaslı, akrilik modifiye, tiksotropik, hızlandırıcı ihtiva eden, performans jelkotudur. 
 
Fiziksel ve kimyasal dayanıklılığın yanında estetik görünümün de önemli olduğu alanlarda kullanılır. Uygulama sırasında mikronize hava kabarcığı oluşturmadığından, elde edilen ürünler çok canlı ve parlak olmaktadır.  TP900 çok açık renklidir. Bu özellik ürüne yansıdığından özellikle poliester mermer üretiminde açık renkli ürünler elde edilir.

TP 900 ile yapılan ürünlerde, hava şartları ve güneş ışınları etkisiyle zamanla rahatsız edici boyutlara ulaşan sararma olaylarına rastlanmaz.  TP 900 ’ün darbe dayanımı yüksektir. Esnek bir jelkot olduğu için çatlama yapmaz. Deniz suyu, sabunlu veya deterjanlı kaynar su dahil olmak üzere her tür su ve buhara dayanıklıdır. TP 900 , apolar solventler dışında kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır. ( Asitler - Bazlar dahil olmak üzere ) Şeffaf ve parlak ürünler vermesi ve sabunlu suya dayanıklı olması özelliklerinden dolayı küvet, lavabo gibi poliester saniter malzeme, poliester mermer, havuz elemanları, su depoları ve deniz araçları yapımında kullanılır. Daha yüksek dayanıma sahip ürünler için TP 1000 ni kullanmanızı tavsiye ederiz. Güneş ışığına ve hava şartlarına dayanıklılığının yüksek olması özelliklerinden dolayı çatı ve cephe kaplamaları, dekoratif malzeme ve mobilya üretiminde, ayrıca endüstriyel uygulamalarda ( elektroliz kapları gibi ) güvenle kullanılabilir.