Yat Vernik ; Alkid reçine esaslı, tek bileşenli, hava kurumalı, elastikiyeti ve dayanıklılığı çok iyi, parlaklığı yüksek, sert film oluşturan, iyi yayılan, şeffaf bir verniktir. YAT VERNİK Uygulandığı ahşabın rengini ve doğallığını korur. Dekoratif, çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklıdır. Deniz suyu, güneş, yağmur, aşırı ısı farkı, tuzlu su gibi dış etkenlerin yıpratıcı etkilerine karşı dayanıklı bir yüzey oluşturarak ahşap malzemelerin mükemmel korunmasını sağlar. UV’ye karşı dayanımı yüksektir.

Yat Vernik Kullanım Alanları

Deniz araçlarının ahşap yüzeylerinde, binaların iç ve dış yüzeylerinde, kapı pencere, panjur, bahçe çitleri ve mobilyaların ahşap yüzeylerinde doğal görünümü bozmadan, dekoratif ve koruyucu amaçlı kullsnılır.

Yat Vernik Uygulama

Yüzeyler yağ, kir ve tozdan temizlenmeli, mutlaka temiz ve kuru olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyde vernik, cila veya mum (wax) var ise sistire edilerek temizlenmelidir. Parlatılmış karo ve mozaik yüzeylerdeki mum (wax) tabakası tamamen temizlenmelidir. Hazırlanmış yüzey üzerine fırça, rulo veya pistole ile 2–3 kat olarak uygulanır.

Yat Vernik Fiyatları

Yat Vernik Kategorisine ait ürünler